Srovnání daní v Dubaji a ČR

Lepší podnikání v Dubaji než v ČR

ČR není zrovna vyhledávanou destinací, kde by si zahraniční podnikatelé, chtěli založit nějakou svoji společnost. Dubai je pravým opakem. Dubai je vyhledávána podnikateli a investory z jiných zemí, aby si zde založili své offshore nebo onshore firmy. Dubai je městem zahraničního obchodu. Neplatí se tu praktický žádné daně a poplatky. Což je velký rozdíl oproti zdanění v ČR. Daň z příjmů právnických osob ve výši 10 % platí pouze společnosti, které podnikají v oblasti ropy a zemního plynu. V ČR každá právnická osoba podléhá dani z příjmů ve výši 19 %. Navíc přímo v Dubaji byly zřízeny volné zóny za účelem zahraničního obchodu a investic. Všeobecně platné je, že společnosti, které jsou v Dubaji založeny, musí být minimálně z 51 % vlastněny občany Spojených arabských emirátů. Naopak firmy, které jsou registrované ve volné zóně, mohou být vlastněny z celých 100 % cizinci. Tyto společnosti mají jako plus ještě možnost některých výjimek z daňových a celních povinností. Proč si tedy se založením firmy v Dubaji otálet?

 

ČR a daně v rámci podnikání

Jak už bylo zmíněno, tak každá právnická osoba podléhá dani z příjmů ve výši sazby 19 %. V ČR jsou zatíženy budovy a pozemky daní z nemovitých věcí. I dopravní prostředky, které budete používat pro své podnikání, budou podléhat dani, a to dani silniční. Dani z přidané hodnoty je podřízena většina plnění, které podléhá zdanění. Základní sazba daně činí 21 %. V ČR se vyskytují ještě dvě snížení sazby DPH. První snížená sazba DPH je ve výši 10 %, druhá snížená sazba činí 15 %. Většina zboží a služeb podléhá však základní sazbě. Pokud v ČR překročí vaše firma obrat za rok 1 000 000 Kč, pak má povinnost registrovat se jako plátce daně. Daň pak bude platit měsíčně nebo čtvrtletně. Samozřejmě nesmíme opomenout ani spotřební daně, které jsou uvaleny na minerální oleje, líh, pivo, víno a jeho meziprodukty a tabákové výrobky. Jak můžete vidět, tak založení firmy v Dubaji, ať již založení offshore či založení onshore, je velmi výhodné a lákavé.

Kontaktujte nás

Spojte se s námi prostřednictvím kontaktního formuláře níže, na email recepce recepce@zalozenioffshorefirmydubai.cz nebo na tel. čísle (+420) 228 808 045